Mišrios odos priežiūra reikalauja didelių pastangų. Losjonai, puikiai tinkantys T zonai (kakta, nosis), nepajėgūs drėkinti išsausėjusią odą. Tuo tarpu kremai, tinkantys sausos odos priežiūrai, gali užkimšti poras. Taigi, kaip prižiūrėti mišrią odą?

1. Svarbiausia taisyklė. Mišri oda reikalauja skirtingos priežiūros riebios ir sausos odos zonose. Tai itin aktualu jei oda mišri ir jautri.

2. Išnagrinėkite odą, įsitikinkite, jog odą iš tiesų mišri. Netinkamas priemonių pasirinkimas gali ne tik nepadėti, bet ir padaryti nepataisomą žalą jūsų odai.

3. Veidą prauskite dukart per dieną šiltu vandeniu ir mišriai odai skirtu prausikliu. Užtikrinkite, jog prausiklio sudėtyje nebūtų alkoholio. Naudokite vandens arba glicerino pagrindo toniką.

 4. Veidą švelniai nusausinkite rankšluosčiu. Prieš tepdami bet kokią kosmetikos ar gydomąją priemonę leiskite visiškai išdžiūti T-zonai.

5. Sausas vietas tepkite raminančiu drėkinamuoju kremu. Vietai aplink akis naudokite drėkinamąjį serumą. Šveisdami sausas odos dalis, šveitiklį maišykite su kremu ar losjonu.

6. Riebios odos dalies priežiūrai nenaudokite kosmetikos aliejiniu pagrindu, maitinančių kremų. Rinkitės priemones, kurių pakuotėse galima sutikti „fragrance-free, oil-free, nonirritating skin-care“ užrašus. Priemones mišriai odai rinkitės kruopščiai. Išbandykite keleto gamintojų priemones, jog įsitikintumėte šių priemonių toleravimu. Naudokite nuo saulės saugančias neriebias kosmetines priemones su UV spindulių filtrais.

7. Makiažui naudokite mišriai odai sukurtus produktus ar mineralinę kosmetiką. Mineralinė kosmetika yra brangesnė, tačiau dėl savo sudėties tinka visiems odos tipams. Taip pat niekada nemiegokite su makiažu, makiažas tik blogina mišrios odos būklę bei didina porų užsikimšimo tikimybę. Naudokite švelnų makiažo valiklį.

8. Vakare naudokite valomąjį kremą, kurio sudėtyje yra retinolio ar alfa hidroksido rūgščių. Veidą patepkite drėkikliu, likučius nuo riebių zonų pašalinkite, o sausesnes – patepkite gausiau.

9. Kartą per savaitę sausą veido odos zoną palepinkite drėkinamąją kaukę. Riebiai veido odai puikiai tinka purvo, avižinių dribsnių kaukės.

10. Dėl raminamojo poveikio ir gydomųjų savybių natūralus medus puikiai kovoja su bakterijomis, išlaiko drėgmę ir yra nepakeičiamas rūpinantis šiuo odos tipu. Mišrios odos priežiūrai tinka agurkų ir distiliuoto vandens naminis tonikas, rožių vanduo. Šaukštas glicerino ir 4 šaukštai distiliuoto vandens, švelniai masažuojant odą, puikus natūralus drėkiklis.

11. Gerkite daug vandens.

Autorė Jolanta G.