Žiemą dažnas mūsų susiduria su pleiskanojančia, paraustančia ir nemaloniu tempimu pasižyminčia oda. Dalis žmonių šiais pojūčiais gyvena ištisus metus. Sausą odą paauglystės laikotarpiu retai kamuoja spuogai, užsikimšusios poros, tačiau senstant ši odos rūšis greičiau nei kitos susiduria su raukšlėmis. Štai keletas naudingų patarimų, padėsiančių pasirūpinti sausa oda.

1. Atsisakykite muilo. Jis ne tik pašalina nešvarumus, bet ir natūralius aliejus apsaugančius odą.

2. Karštas vanduo taip pat viena priežasčių dėl, kurios sausėja oda. Atsisakykite karšto vandens ne tik prausiant veidą, tačiau ir duše. Veidui naudokite mineralinį vandenį, žolelių nuovirą arba kosmetikos pienelį, losjoną, toniką pagamintą iš natūralių produktų. Jei naudojate toniką, įsitikinkite, jog sudėtyje nėra alkoholio. Naudokite neutralaus PH produktus.


3. Visada lieskite odą švelniai. Nenaudokite šiurkštaus audinio rankšluosčio, odos netrinkite. Nusausinkite švelniai paspausdami odą rankšluosčiu.


4. Gausiai naudokite drėkinamojo kremo žiemą, šiek tiek mažiau vasarą. Kremą tepkite dukart, antrą kartą ploną kremo sluoksnį palikite ant odos ir leiskite natūraliai susigerti. Plonai paakių odai naudokite specialiai jai sukurtą kremą ar želę. Jokiu būdu odai aplink akis nenaudokite įprasto kremo veidui.


5. Po vonios ar dušo kūną ištepkite vaikišku aliejumi. Kūno drėkinimui taip pat galite naudoti natūralų kokosų aliejų, kokoso ar taumedžio sviestą. Šiuose produktuose gausu natūralių maitinančių ingridientų: vitaminų A, C, D, E, proteinų ir eterinių aliejų.


6. Kartą per savaitę nušveiskite odą šveitikliu. Šveitimas pagerins sveikų ląstelių regeneraciją, leis odai kvėpuoti. Po procedūros odą įmasažuokite drėkinamuoju kremu ar palepinkite kauke
7. Buityje venkite ploviklių, kurių sudėtyje yra šarmų.


8. Svarbiausia taisyklė - gerkite daug vandens. Vanduo yra ne tik pagrindinis energijos šaltinis, tačiau ir puikus odos draugas. Vanduo išlygina, sumažintis odos senėjimo požymius bei padeda jai išlikti sveikai ir drėgnai.

Aurorė Jolanta G